אפיגנטיקה והילוד - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
19.02.2017

אפיגנטיקה והילוד

אפיגנטיקה היא תחום ביולוגי, העוסק במידע האגור מעל ומעבר לגן ומכך נגזר מארג היחסים הגנטיים בין העובר לאם הנושאת אותו ברחמה.

99.9% מהגנים של התינוק זהים לגנים של כל שאר בני האדם, בעוד ש-0.1% מתבטאים בהבדלים בין האנשים. תינוק אשר נולד כתוצאה מתהליך תרומת ביציות מקבל את הגנים מהתורמת, אך “ההוראות” למתן ביטוי לגנים האלה מתקבלות מהאישה שנושאת אותו. כלומר, לתינוק שנולד בעקבות תהליך תרומת ביציות יש שלושה הורים ביולוגיים: אבא, תורמת הביציות והאישה שנושאת את ההיריון.

ללא כל ספק, התינוק שנולד היה יוצא שונה גם מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית, לו נשאה אותו אישה אחרת.

במילים אחרות, האימא שמביאה את התינוק לעולם משפיעה על התכונות של התינוק ברמה הגנטית ופירוש הדבר שזה אכן התינוק שלה. היא אחראית על מידע גנטי, כמו גם הביצית שנתרמה והזרע ששימש להפריה.

מדובר באחד המיתוסים הגדולים של ההיריון. אנשים רבים מאמינים שהרחם הוא לא יותר מסוג של חממה וזה ממש לא כך. ההיבט החשוב ביותר של כל הריון, כולל הריונות כתוצאה מתרומת ביציות, הוא בכך שככל שהעובר גדל – כל תא בגוף המתפתח גדל כחלק מגופה של האם שנושאת אותו. השליה תיווצר מרקמת רירית הרחם ותקשר בין התינוק לאם שנושאת אותו. העובר ישתמש בחלבון גופה ולאחר מכן היא תחליף אותו. העובר משתמש בסידן, סוכרים, ניטרטים ונוזלים שבגופה והיא מחליפה גם אותם. לכן, אם תחשבו לדוגמא על בית חלומותיכם – הגנים מספקים רק את התוכנית ההתחלתית, בעוד שהאם הביולוגית בעצם דואגת לכל חומרי הבנייה, החל מהבסיס ועד לפרטים הקטנים. אז אם נגיד שהדודה של בעלה של האם או הסבא של התורמת יכולים להיות אחראים לגנים שמעצבים את תנוך אוזנו של התינוק, התנוך עצמו הוא “בשר ודם” של האישה שנושאת אותו. כלומר, תנוך האוזן, כמו גם התינוק עצמו גדלים מגופה של האימא שמביאה את התינוק לעולם. וזו הסיבה לכך שהתינוק הוא הילד הביולוגי שלה.

“נס הוא מתנת הפלא מאלוהים ולא משנה כיצד האדם קיבל מתנה זו.”

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה