בדיקות גנטיות לפני תרומת ביצית - אמבריון אינטרנשיונל

בדיקות גנטיות

בדיקות גנטיות

סקר גנטי בישראל

פעמים רבות אנו רואים לקוחות שנדהמים לגלות שהם נשאים של מוטציות גנטיות, שעלולות לסכן את הילוד העתידי שלכם. לשם כך חברת אמבריון מאפשרת לבצע בדיקות גנטיות לתורמת שלך, באמצעות מעבדות גליל ג’נטיק אנליסיס בע”מ (GGA) בקצרין.

הבדיקה הגנטית מבוצעת 45 יום לפני תהליך העברת העובר, והיא נחוצה במקרים של הליך תרומה כפול, היסטוריה גנטית בעייתית במשפחה, או אם בן זוגך נשא של מחלה גנטית או שמעולם לא עבר סקר גנטי. כמו כן לכל הזוגות מומלץ לבצע סקר לאיתור בעיות גנטיות ייחודיות לעם היהודי.

ריצוף גנום – להיות בטוחים

כאשר ניגשים לתהליך הרגיש של תרומת ביציות, אנו רוצים להיות בטוחים שאנו עושים את המירב על מנת לוודא שבמידה ובמהלך הבדיקות הגנטיות של בן הזוג או תורם הזרע מתגלה כי הוא נושא מוטציה של מחלה גנטית כלשהי, מומלץ לבצע ריצוף גנום גם לתורמת על מנת לוודא שאינה נושאת את אותו הגן. באמצעות ריצוף גנום מבצעים בדיקה מעמיקה על כל המוטציות האפשריות של אותה מחלה ספציפית ומוודאים שאינה נוכחת בגנים של תורמת הביצית.

זיהוי מחלות גנטיות ייחודיות ליהודים

ישנן כמה מחלות תורשתיות בעייתיות במיוחד, המופיעות בשכיחות גבוהה אצל יהודים יותר מאשר בשאר האוכלוסייה (לצורך הבדיקה – יהודי הוא מי שלפחות אחד מסביו או סבתותיו היו יהודים). אומנם נשאי המחלות הללו הם אנשים בריאים, אך לשני נשאים של אותה מחלה יש סיכוי של 1 ל-4 להביא לעולם ילד החולה במחלה, וזאת בכל הריון בנפרד.

מדובר במחלות קטלניות ו/או מסוכנות או משנות-חיים עבור ילדים הלוקים בהן. בדיקות גנטיות מאפשרות לזהות מראש מי נושא איזו מחלה. יש לבצע בדיקות גנטיות נפרדות לאשכנזים (יוצאי גרמניה ומזרח אירופה) וכן לספרדים וליוצאי עדות המזרח (בני המזרח התיכון).

• מחלות של יוצאי אשכנז – הבדיקות הנוכחיות מיועדות לאתר 42 מחלות גנטיות המשפיעות על אשכנזים.
• מחלות של יוצאי ספרד / המזרח – מכיוון שאין בדיקה יחידה טרום-ההריון לגילוי מחלות ביוצאי ספרד והמזרח, עליהם לברר את שושלתם הגנטית עם רופא או מומחה לגנטיקה, ולאחר מכן להיבדק בהתאם לממצאים.

מומלץ לבני כל העדות לבדוק גם נטייה לסיסטיק פיברוזיס וכן למחלת ניוון שרירים (SMA).

עלויות

עלות הבדיקה הגנטית –החל מ- 1,650 שקלים. אם ברצונך לכלול גם בדיקת ניוון שרירים (SMA) ותסמונת ה-X השביר – העלות היא כ- 2,250 שקלים.

בדיקות הסקר הגנטי מבוצעות על ידי מעבדות G.G.A ומעבדות Pronto, איתן פועלת אמבריון בשיתוף פעולה.

למידע נוסף ולהזמנת בדיקות גנטיות – צרו קשר.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה