האם אני בהריון? סימני הריון שבוע 2 - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
14.01.2017

האם אני בהריון? סימני הריון שבוע 2

האם אני בהריון? סימני הריון שבוע 2

מה הוא הסימן הראשון להיריון שבו אבחין? האם יחולו שינויים כלשהם בנרתיק שלי? אם יש לי נקודה אדומה בנרתיק, האם משמעות הדבר היא שאיני בהיריון? האם עדיין יהיו לי חשקים? מתי תתרחש בחילת בוקר? האם רמות האנרגיה שלי ישתנו בשלב מוקדם בהיריון? האם זה מוקדם מדי על מנת לערוך בדיקת היריון? כל התשובות במאמר.

האם אבחין בסימנים להיריון בשבוע 2?

ניתן שתחושי כי את בהיריון זמן קצר לאחר שהרית, כך שאת עשויה לחוות תסמינים מוקדמים להיריון שבועיים בלבד לאחר הקליטה.
אולם, בשלב זה רופאך יאמר כי את בשבוע 4 להיריון. הוא יספור את ההיריון שלך למן היום הראשון במחזור האחרון שלך, מכיוון שאין דרך לדעת בוודאות מה הוא היום המדויק שבו נקלטת להיריון.
כל היריון הוא שונה, כך שקשה לחזות מתי והאם תבחיני בשינויים בגוף שלך, בפרט שבועיים לאחר הקליטה להיריון. ניתן להתבלבל בקלות בין סימנים לפיהם המחזור שלך מתקרב כרגישות בשדיים, עייפות ותחושת בחילה ולזהות אותם בטעות כתסמינים מוקדמים להיריון.

מה הוא הסימן הראשון להיריון שבו אבחין?

את עשויה להרגיש תחושה של דקירות או עקצוצים בשדייך, בפרט סביב הפטמות שלך. הדבר מתרחש כאשר הורמוני היריון מגבירים את אספקת הדם לשדייך. זה יכול להיות אחד מהסימנים המוקדמים ביותר להיריון. את עשויה להבחין עד כמה שדייך רגישים תוך כשבוע מזמן הקליטה להיריון. החזייה הרגילה שלך עשויה להפוך לבלתי נוחה, ולהרגיש לוחצת יותר מבדרך כלל. אולם, לרוב ניתן להבחין בשדיים פצועים כארבע שבועות לאחר הקליטה להיריון.

האם יחולו שינויים כלשהם בנרתיק שלי?

סימן מוקדם נוסף להיריון הוא שינוי בצבע הפות והנרתיק שלך (סימן צ’דוויק). זה עלול להופיע לכל המוקדם בשבוע 4 להיריון, לרוב לפני שתבחיני בסימנים נוספים.
הפות והנרתיק שלך הם בצבע ורדרד בדרך כלל, אולם זה משתנה לצבע סגלגל-ורדרד כהה ככל שהריונך מתקדם. הדבר נובע מכמות מוגברת של דם המועברת לרקמות באזור זה.
ייתכן כי אם את מסונכרנת עם מחזור הווסת הרגיל שלך, תבחיני בשינויים בהפרשות הנרתיקיות שלך בשלב מוקדם זה.

הפרשות נרתיקיות מוגברות הן דבר נפוץ בזמן ההיריון. אלה אינן מזיקות בדרך כלל, ואינן שונות מההפרשות שחוות לפני שנכנסת להיריון. אל תשטפי את הנרתיק שלך, היות שזה עלול לגרות את עורך ולערער את האיזון הבקטריאלי הטבעי.

ההיריון עלול להציב אותך בסיכון גבוה יותר להידבקות בפטרת. על אף שאין בה להזיק לתינוקך, תזדקקי לטיפול. במידה שמראה וריח ההפרשות מהנרתיק שלך משתנים, פני לרופאך.

במידה שיש לי נקודה אדומה בנרתיק, האם משמעות הדבר היא שאיני בהיריון?

לא בהכרח. את עשויה להבחין בכתם ורדרד או חום על גבי התחתונים שלך, או כאשר את מטילה שתן או מרגישה התכווצות קלה. שכיח שישנן כמה נקודות בזמן שבו בדרך כלל היית מקבלת מחזור.
מומחים אינם יודעים בוודאות מדוע ישנן נקודות בשלב מוקדם מאוד בהיריון אך ישנה אפשרות שהדבר נגרם על ידי ביצית מופרית ברחמך או הורמונים המווסתים את תחילת המחזורים שלך. מרבית הנקודות אינן כואבות, ואת עשויה להבחין בהן רק כשאת בעת ניגוב האזור.

האם עדיין יהיו לי חשקים?

בשלב מוקדם זה, סביר יותר שתחווי שינוי בתיאבון שלך מאשר חשקים למזונות מסוימים. את עשויה לחוש טעם מתכתי בפה ולהיות רגישה במיוחד לריחות של מזון ובישול.
הורמון ההיריון פרוגסטרון עלול לגרום לך להרגיש רעבה יותר. אולם, ייתכן שמדובר בשינויים הורמונאליים המתרחשים במהלך מחזור הווסת הרגיל שלך.

שכיח יותר שתחווי אובדן תיאבון, בפרט אם את סובלת מבחילת בוקר. את עשויה להעדיף מזונות מסוימים המקלים על הבחילה שלך על פני כאלה שאת מתאווה אליהם.
ייתכן שלא תוכלי לשאת טעם של דברים שבעבר נהנית מהם. ייתכן שלא תאהבי ריחות וטעמים מסוימים דוגמת קפה, תה, אלכוהול, מזונות חריפים או מטוגנים וביצים.

מתי תתרחש בחילת בוקר?

בחירת בוקר יכולה להתחיל שבועיים לאחר שנקלטת להיריון, כאשר את נמצאת למעשה בשבוע הרביעי להיריון. אולם, שכיח יותר שזאת תחל כאשר תגיעי לשבוע 6 בערך בהיריון. את עשויה לחוש בחילות בכל עת ביום או בלילה.
הסיבה המדויקת לבחילת בוקר אינה ידועה, אולם מניחים כי היא קשורה לעלייה בהורמוני ההיריון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) ואסטרוגן. ייתכן שגם הורמון בלוטת התריס תירוקסין תורם לכך.

האם רמות האנרגיה שלי ישתנו בשלב מוקדם בהיריון?

את עשויה להרגיש עייפה כבר בשלבים המוקדמים של ההיריון, כאשר גופך נערך לתמיכה בתינוקך הגדל. את עשויה גם לעיתים להרגיש בכיינית ורגשנית ולעיתים מרוממת.על אף שעייפות בפני עצמה אינה תסמין ודאי, היא תסמין היריון שכיח, ובדרך כלל נלווית לבחילת בוקר.

האם זה מוקדם מדי לערוך בדיקת היריון?

בדיקות היריון ביתיות רגישות יותר יכולות לזהות רמות נמוכות של הורמוני היריון כבר לאחר ארבעה ימים מזמן קבלת המחזור שלך, או שבעה ימים לאחר שנקלטת להיריון. אולם, הסימן האמין ביותר להיריון הוא איחור במחזור. בדיקות היריון ביתיות יספקו לך את התוצאה המדויקת ביותר במידה שתערכי את הבדיקה לא לפני הזמן שבו היית מקבלת מחזור בדרך כלל.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה