הדגרת עוברים באמצעות לייזר לפני ההשתלה משפרת של הסיכויים להריון מוצלח - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
14.01.2017

הדגרת עוברים באמצעות לייזר לפני ההשתלה משפרת של הסיכויים להריון מוצלח

הדגרת עוברים באמצעות לייזר לפני ההשתלה משפרת של הסיכויים להריון מוצלח

אם המטופלת צריכה לעבור החזרת עוברים ביום השלישי או החמישי, מבצעים הערכה של העוברים על מנת לקבוע אם הדגרה באמצעות לייזר תגדיל את הסיכוי להשתלה מוצלחת.

הדגרת עוברים

כל עובר מוקף במעטפת הנקראת zona pellucida (המעטפת השקופה). בטבע, שכבה זו מקיפה את הביצית ואת העובר המתפתח בערך עד היום השישי. לאחר מכן העובר “בוקע” ויוצא אל מחוץ לגבולות ה-zona pellucida. הבקיעה נדרשת כדי שהעובר יוכל להתחבר לרירית הרחם.

לפעמים העובר מתקשה בתהליך ההדגרה. זה קורה כשה-zona pellucida, המעטפת, עבה מדי או לא אלסטית מספיק. כדי להימנע מבעיה אפשרית זו ובכדי להקל על תהליך ההדגרה הטבעי שיתבצע בשלב מאוחר יותר בתוך הרחם, עוברים בשלב התבקעות עוברים הדגרה בתנאי מעבדה.

באמבריון, הדגרה מתבצעת באמצעות לייזר ללא מגע

בתהליך ההדגרה נעשה שימוש בלייזר ללא מגע בכדי ליצור פתח קטן ב-zona pellucida. הלייזר בא במגע עם המעטפת בלבד ולא עם תאי העובר. פתח קטן זה נועד לעזור לעובר לצאת מהמעטפת בצורה קלה יותר. בדרך כלל זה מתרחש ביום השישי או השביעי. תהליך זה מגביר את סיכויי העובר להתחבר ל רירית הרחם.

באוגוסט 2015, אחוזי ההצלחה שלנו עלו ל-83% עקב ביצוע הדגרה באמצעות לייזר. אחד מסיפורי ההצלחה שלנו – אישה בת 50 אשר ניסתה להיכנס להריון במשך 17 שנה! 28 מחזורי IVF ושבע תרומות ביציות בקפריסין הסתיימו ללא הצלחה. כעת, לאחר מחזור טיפולים אחד בלבד באמבריון, היא בהריון עם תאומים. לסיפור המלא בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו. 

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה