הורמון AMH - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
19.02.2017

הורמון AMH

מהו תפקידו של הורמון AMH?

הורמון AMH קשור לתהליך התפתחות הזקיק בשחלה המכונה הבשלת הזקיקים (folliculogenesis). ישנם מספר שלבים שונים המתרחשים בהתפתחות והתבגרות הזקיקים בשחלות. בתנאים רגילים, כל הזקיקים בשלב הפרה-אנטראלי מייצריםAMH במטרה למזער את השפעות הורמון מגרה זקיק (FSH) על הזקיקים במהלך שלב הצמיחה הבסיסי.

מדוע בדיקת AMH היא בדיקה יעילה?

אחת הסיבות התורמות ליעילות בדיקת ה-AMH נובעת מהעובדה שהבדיקה מתבצעת ישירות מהזקיקים המצויים בשחלות. היש דרך טובה יותר לקבל אינדיקציה לגבי הרזרבה השחלתית (אספקת ביציות) מאשר מדידת ההורמון המופק ישירות מתא הביצית שמייצר את הרזרבה השחלתית? בנוסף, כאשר הזקיקים מתפתחים לביציות בשלות או מתות (תהליך נורמלי המכונה אטרזיה), הן לא מייצרות יותר AMH. אובדן הזקיקים לאורך זמן יבוא לידי ביטוי בהדרגה בערך נמוך יותר של רמות AMH.

מהם היתרונות של בדיקת AMH?

באופן כללי, הבדיקה מחזקת את תחושת המעורבות והופכת אותך לשותפה פעילה בניהול ושליטה על מצב הפוריות שלך. הדו”ח המפורט שלנו מפרש את התוצאה ובמידה ויש לך צורך בהסבר נוסף, אנו מספקים תמיכה טלפונית אישית.

יתרונות בדיקת AMH:

  • נוחות – ניתן לבצע את הבדיקה בכל יום במחזור החודשי, לעומת בדיקות הורמון אחרות המחייבות לבצע את הבדיקה ביום ה-33. ניתן לבצע את הבדיקה בעת נטילת גלולות למניעת הריון, בדיקות הורמון אחרות דורשות ממך להפסיק.
  • סיוע באבחון מצבים רפואיים רבים – מחקרים מדעיים הראו שרמות AMH יכולות לסייע בזיהוי בעיות פוריות הקשורות לאספקת ביציות, לדוגמה, כשל שחלות מוקדם (POFF), תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS) ותחילתו של גיל המעבר.
  • סיוע באבחון וטיפול באי-פריון – אספקת ביציות היא אחת מיני הסיבות המשפיעות על היכולת להרות. באמצעות בדיקתAMHH ניתן לזהות את מצב אספקת הביציות ולסייע לך בבחירת הטיפול התרופתי המתאים לגירוי השחלות.

כיצד ניתן להשתמש בתוצאות בדיקת AMH?

קבלת מידע שיעזור לך בתהליך קבלת ההחלטות

הבדיקה מספקת לך ולרופא שלך מידע בשלב מוקדם לגבי הצורך בטיפולי פוריות, מבלי לחכות לאבחון הגדרה קלינית של אי פריון המשקפת את חוסר היכולת שלך להרות לאחר שנה של יחסי מין בלתי מוגנים. לאבחון המוקדם יכולה להיות השפעה על הפוריות שלך. אבחון מוקדם מיוזמתך יכול לזהות את תחילתו של גיל המעבר ולהכין אותך לקראת התסמינים ודרכי הטיפול בהם.

פיקוח הרזרבה השחלתית

בדיקת AMH תקופתית יכולה לספק לך תמונה ברורה לגבי מצב הרזרבה השחלתית שלך אשר עלולה להשתנות עם הזמן.

מדד איכות לתרומת ביציות

ניתן להשתמש בבדיקת AMH כמדד לאיכות וכשירות הפוטנציאל שלך כתורמת ביציות. יתרון נוסף הוא שאינך צריכה להפסיק ליטול גלולות למניעת הריון, בניגוד לבדיקות אחרות.

בחירת טיפול הפריה חוץ גופית

רופא יכול לקבל אינדיקציה יעילה לגבי אספקת הביציות או הרזרבה השחלתית באמצעות אבחון כמות הורמון ה-AMH בגוף האישה. לפי המידע המתקבל, ניתן לקבוע את סיכויי ההצלחה בהליכים השונים להפריה חוץ גופית ולקבל פרוטוקול גירוי שחלות אופטימלי.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה