האם זה נורמלי? הרגשות המורכבים מאחורי אי-פריון חלק 2 - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
10.03.2017

האם זה נורמלי? הרגשות המורכבים מאחורי אי-פריון – חלק 2

האם זה נורמלי? הרגשות המורכבים מאחורי אי-פריון – חלק 2

קשרי משפחה

החיים עובדים בדרכים משונות; לפעמים האנשים היקרים לכן ביותר והקרובים אליכן ביותר הם בדיוק אלו שגורמים לכן הכי הרבה אי-שקט.

זה ללא ספק קשה לשמוע חברה או קרוב משפחה אומר לך, ” יהיה בסדר,” במיוחד שלהם לא היה שום ניסיון עם אי-פריון, או יתרה מזאת, הם נכנסו להיריון חודש אחרי שהפסיקו להשתמש באמצעי מניעה. אז, עם חיוך עם דמעות בעיניים את אומרת תודה, בעוד שבתוך תוכך את צועקת ” איך אתם יכולים להיות כל כך בטוחים?”

בראש שלך, הפחד מתחיל להשתלט ומהר מאוד את מתחילה להיכנס לסרטים של “מה אילו” –  איך הכול יהיה בסדר אם אני לעולם לא אזכה לחוות אימהות, כשאני כל כך משתוקקת לכך? הרבה יותר קל לקבל עצה ממישהו שיכול להתחבר מניסיון ישיר, וכמו כן זה לגמרי נורמלי להרגיש לא משוכנעת על ידי מישהו שמעולם לא חווה את זה באופן אישי.

אך בואי נסתכל שוב במה שלמדנו בחלק הראשון של סדרה זו: אי-פריון זהו נושא רגיש, ונשים רבות מתמודדות עם רגשות מעורבים בנוגע לדרך כיצד לתקשר עם מישהי הנמצאת באותו מצב. וזה נורמלי לכל מי שמעורב. באותו האופן שלך עשוי להיות קשה להיות שמחה בשביל אחותך שנכנסה להיריון, לה עשוי להיות קשה לדבר בפתיחות על ההיריון שלה סביבך.

“אי-פריון זהו נושא רגיש, ונשים רבות מתמודדות עם רגשות מעורבים בנוגע לדרך כיצד לתקשר עם מישהי הנמצאת באותו מצב”

למרות זאת, אי פריון יכול לגרום לרגשות שמעולם לא חווית לפני, אך עם כל הכוח, אל תתני לזה לשנות את האחות, בת וחברה טובת לב שאת. החברים והמשפחה אמורים לרצות להיות שם בשבילך, אז תוודאי שאת מאפשרת להם, ותכירי בכך שבעוד שאולי הם לא יוכלו להבין מה את עוברת, הם יכולים לספק לך תשומת לב, אהבה, צחוק, חיוכים וכיף להם את זקוקה כדי לעבור את ההתמודדויות היומיומיות.

עכשיו יכול להיות שאת קוראת את זה וחושבת לעצמך “זה נשמע נחמד, אבל אני פשוט לא שם, עדיין…אני לא מוכנה לתת לאנשים להיכנס לבועה שלי”. וזה בסדר – למעשה, זה נורמלי!

את סובלת הליכים רפואיים מייגעים, מארגנת מחדש את סדר היום שלך על מנת לנסוע לקליניקה מספר פעמים בשבוע כדי לעבור אולטרסאונד שגרתי, ומכוונת מספר התראות בטלפון שלך על מנת לעקוב אחר כל התרופות שלך לפי שעה. הבועה המפורסמת שלך עומדת להתפוצץ, ולהיות חברותית כבר לא נמצא בראש רשימת המטלות שלך כפי שזה היה פעם.

“לא משנה כמה מרחב את צריכה, חשוב שלא תבודדי את עצמך לגמרי מאחרים, גם”

דבר מצחיק נוסף בקשר לחיים הוא שלפעמים  את לא יודעת מדוע שמים אותך בסיטואציות מסוימות, במיוחד כשאת צועדת בכל כך הרבה כאב, עד שיום הרה גורל אחד הסיבה מתגלה בפניך. בעוד שבנקודת זמן אחת אף אחת קרובה אליי לא התמודדה עם אי-פריון, לא עבר הרבה זמן עד שאובדן ההיריון כילה את מעגל החברים הקרובים אליי ביותר. עם כל מחזור לא מוצלח חדש שהתרחש בינינו, עיניי נפתחו יותר ויותר בקשר לסיבה מדוע אני חוויתי אי-פריון ראשונה.

אני כבר הלכתי בנעליהן; אני יכולתי להתחבר למצב שלהן ולהוות מערכת תמיכה –ואולי תחשבי שאני משוגעת –  הרגשתי בעלת זכויות מיוחדות על כך שיכולתי להוות תמיכה לחברות שלי. אני נבחרתי ראשונה על מנת שאוכל להבטיח שחברותיי לא יצטרכו לחוות את אותה החוויה מבלי לקבל אהבה ועידוד ממישהי שכבר התמודדה עם זה.

“הושיטי יד ואוזן קשבת לאחרים, ותני ליקירייך הזדמנות להיות שם בשבילך”

לעזור לנשים אחרות שנמצאות באותו מצב כמוני הפך להיות משהו מטהר גם עבורי. זה הרגיש כאילו התעוררה סינרגיה ביני לבין נשים אחרות כמוני, רק בכך שהתחלנו לשוחח על המסעות שלנו עם אי-הפריון.

אז העצה שלי אליך: הושיטי יד ואוזן קשבת לאחרים, ותני ליקירייך הזדמנות להיות שם בשבילך. יש לי את החברות המדהימות ביותר בעולם, ובעוד שבזמנו הן לא יכלו להבין את מה שאני עוברת, הן ללא ספק עזרו לי לעבור את זה. ללא הזרועות שלהן שעטפו אותי כל כך בחוזקה, ונתנו לי תקווה ותמיכה לכל אורך הדרך, אני יודעת שהמסע שלי עם אי-הפריון היה יכול להיות קשה פי עשרה. וכאשר הן התחילו לחוות זאת בעצמן, אני הייתי מוכנה ומזומנה לתת את כל האהבה הזו בחזרה.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה