תרומת ביצית: הסבר על התהליך הרפואי - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
28.01.2017

התהליך הרפואי במסלול הפריה חוץ גופית ותרומת ביציות

התהליך הרפואי במסלול הפריה חוץ גופית ותרומת ביציות

התהליך הרפואי במסלול הפריה חוץ גופית ותרומת ביציות

חלק מן הנשים חוששות מהטיסה לחו”ל. מומחי הפוריות בישראל ממליצים לטוס ולבצע את המחזור הראשון של העוברים הטריים במרפאה בה מתבצעת ההפריה, על מנת להבטיח החזרת עוברים, שלושה עד חמישה ימים, כאשר המטרה היא להבטיח את איכות של העוברים המוחזרים.

בדיקות מקדימות והכנה לקבלת תרומת הביציות

התהליך הרפואי מתחיל בפגישה עם מומחה הפריון , פרופ’ שבח פרידלר, בה תעברו על ההיסטוריה הרפואית שלך ותוצאות הבדיקות האחרונות שביצעת. במידה ובדיקות שביצעת בעבר תקינות ועודן בתוקף לא תידרשי לעשות אותן פעם נוספת, יחד עם זאת בהמתאם לשיקול דעת הרופא ייתכן ותתבקשי לבצע בדיקות נוספות, כגון היסטרוסקופיה אבחנתית.

לרשימת הבדיקות המלאה לתהליך תרומת ביציות לחצי כאן

במידה וכל הבדיקות תקינות ובתוקף תוכלי כבר לקבל את המרשמים לרכישת פרוטוקול ההכנה להחזרת העוברים.

פגישה נוספת עם פרופ’ פרידלר תיערך במידת הצורך ולפי הנחית הרופא בזמן הכנתך להחזרת העוברים.

במקביל לבדיקות שלך בן זוגך או תורם הזרע יידרשו לעבור בדיקת לתקינות הזרע. בהתאם לתוצאות הבדיקה ולפי המלצת הרופא ייתכן ויעלה הצורך לבצע תהליך של השבחת הזרע לפני ההפריה (כרוך בעלות נפרדת).

במידה ומדובר בתרומה ידועה – אחות, בת משפחה, או תורמת אחרת המגיעה מטעמך, התורמת תצטרך לעבור הליך דומה, עם בדיקות נוספות הנדרשות לצורך וידוא תקינות הביציות. לרשימת הבדיקה המלאה לתורמת ביציות לחצי כאן.

לקראת הטיסה

תהליך הכנת התורמת והסנכרון ביניכן אורך כ-21 ימים. במהלך תקופה זו תעברי הכנה דומה לזו שנדרשת לפני הליך IVF, כאשר בשבוע הקודם לטיסה לחו”ל יתבצעו מעקב ובדיקות דם ואולטרסאונד, על מנת לוודא שרירית הרחם במצב מוכן לקליטת העוברים.

איסוף הזרע והעברתו לחו”ל

קבלת הזרע להפריה מתבצעת לפנות בוקר ביום בו מתבצעת שאיבת הביציות של התורמת. אנו שואפים בכל עת להעביר את הזרע טרי למרפאה (עד 72 שעות מחוץ לגוף). יחד עם זאת במידת הנדרש עומדים לרשות אמבריון כל האמצעים הנדרשים

גברים שבחרו לבצע בדיקות גנטיות בחברת GGA בישראל – שימו לב שתוצאות הבדיקה מגיעות בטווח של 3 עד 4 שבועות. אומנם בדיקות גנטיות לבן הזוג אינן חובה, אך אנו ממליצים להמתין לתוצאות אלו טרם הליך העברת העוברים.

החזרת העוברים

חברת אמבריון דוגלת להטיס את לקוחותיה יום קודם בצהריים על מנת להפחית את המתח כך שתוכלי לישון לילה במלון בעיר קייב. בבוקר ההחזרה נציג אמבריון המלווה אותך בחו”ל יאסוף אותך מהמלון וייקח אותך למרפאה. החזרת העוברים לרחם תארך כ-15 דקות, ולאחר מכן תתאוששי בחדר שקט ונוח במשך 30 דקות נוספות לפני שתחזרי למלון.

לאחר מכן תחזרי למלון ותוכלי להנות ממנוחה נוספת, לפני שנציג אמבריון יגיע בשעה 17:50 ללוות אותך לטיסה בחזרה לארץ

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה