טיפולי פוריות והשפעות המתח והחרדה בתהליך הטיפולי - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
14.01.2017

טיפולי פוריות והשפעות המתח והחרדה בתהליך הטיפולי

טיפולי פוריות והשפעות המתח והחרדה בתהליך הטיפולי

מטופלי פוריות סובלים פעמים רבות מחרדה. מחקרים מראים שחרדה ומתח עלולים להשפיע באופן שלילי על הסיכויים להריון וגם להיפך – הורדת רמת הלחץ והמתח ישפרו סיכויים אלה.

חוסר היכולת להרות, בזמן שנראה כי “זה מצליח לכל השאר”, יכולה להוביל לתסכול, דכאון וזעם. מצבי לחץ מהסוג הזה יכולים לגרום למתח בין בני הזוג, להרוס יחסים מיניים ואפילו להשפיע לרעה על התפקוד בעבודה. מטופלי פוריות לרוב מתעלמים מהעובדה ששיעור ההתעברות הטבעי אצל בני אדם נע בין 20% ל-25% במקרה הטוב.

לכן, יש לחזור על כל טיפול מספר פעמים (בד”כ שלוש או ארבע), בכדי לשפר משמעותית את הסיכוי להרות. בנוסף לכך, יש לזכור שריבוי של ניסיונות כושלים עלול לגרום ללחץ מוגבר ובכך להוריד את הסיכויים עוד יותר.

איך מתמודדים עם הלחץ? להלן מספר דרכים יעילות להורדת המתחים:

• אקופרסורה.

• דיקור.

• EMDR – הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים, בעיקר לבנות שעברו מספר הפלות.

• התעמלות.

• עיסוי.

• ייעוץ פסיכולוגי.

• ייעוץ רוחני.

• יוגה.

כל האמצעים האלה יכולים לשפר את ההשקפה ולהפחית את כמות תופעות הלוואי הפסיכולוגיות.

משפחת “אמבריון” מציעה ללקוחותיה שירותים מגוונים, המסופקים על-ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אשר משתמשים בשיטות מוכחות ויעילות להקלה על לחצים וחרדות. היועץ האישי שלכם ב”אמבריון” יסייע בבחירת הטיפול והמומחה המתאימים ביותר.

במצבים בהם הלחץ הנפשי הופך לבלתי נסבל, מומלץ לקחת הפסקה מטיפולי הפוריות, במיוחד אם מדובר בזוגות צעירים, שגילם לא מהווה גורם משמעותי מבחינת סיכויי ההצלחה. הרופא המטפל צריך לקבוע מסגרת טיפולית וכן משך הטיפול. עליכם להתייעץ עם מומחה פוריות אישי בנוגע לסוג הטיפול וכמות המחזורים הטיפוליים. זה יסייע בבניית תכנית יעילה כבר בתחילת הדרך. תכנית זו תכלול גם את כל האלטרנטיבות הרלוונטיות ובהמשך הדרך ניתן יהיה להכניס שינויים לשיפור התהליך.

אתם צריכים להיות אסרטיביים, לשאול שאלות ולא להסס לספר על לחצים וחרדות לרופא או לחברי הצוות המטפל. זכרו שהסתגרות ואי מתן ביטוי לרגשות יכולים רק ליצור לחץ נוסף ותסכול.

במקרה הצורך, משפחת “אמבריון” מארגנת ללקוחותיה פגישות עם היועצים המתאימים. אנא, אל תהססו לדבר על הצורך בייעוץ פסיכולוגי עם הרופא המטפל. הניסיון מראה שגם במסגרת המשפחתית התומכת ביותר היחס למצבי לחץ הוא לא תמיד נכון. יועץ מקצועי יבחן את המקרה בצורה אובייקטיבית ויעזור לפתור את המצב בצורה יעילה.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה