מחקר פוריות - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
21.02.2017

מחקר פוריות

מחקר פוריות

תסמונת השחלות הפוליציסטיות עוברים טריים או קפואים

רקע

העברת עוברים טריים בדרך כלל עדיפה על העברת עוברים מוקפאים בתהליך הפריה חוץ גופית (IVF), אך ישנן גם עדויות לכך שהעברת עוברים מוקפאים עלולה לשפר את סיכוי להריון ולידה מוצלחים, להפחית את מספר המקרים של תסמונת השחלות הפוליציסטיות ולסייע לנשים עם הריון מסובך כתוצאה מתסמונת השחלות הפוליציסטיות.

שיטות

המחקר נערך בקרב 1508 נשים עם בעיות פוריות הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, אשר עברו את מחזור ה-IVF הראשון שלהם לקראת העברת עובר טרי או הקפאת עובר והחזרתו לאחר מכן. לאחר שלושה ימים של התפתחות העובר, כל אישה עברה החזרה של עובר אחד או שני עוברים טריים או מוקפאים. ברוב המקרים, התהליך הוביל להריון ולידה מוצלחים כבר לאחר העברת העוברים הראשונה.

תוצאות

שיעור הלידות המוצלחות לאחר העברה ראשונה של עוברים מוקפאים הינו 49.3% לעומת 42% של לידות מוצלחות לאחר העברת עוברים טריים בפעם הראשונה.

שיעור ההפלות הטבעיות לאחר העברת עוברים מוקפאים עומד על 22% לעומת 32.7% לאחר העברת עוברים טריים.

שיעור נמוך יותר של מקרי תסמונת גירוי יתר שלחתי (1.3% לעומת 7.1%), אך שיעור גבוה היותר של מקרי רעלת הריון (4.4% לעומת 1.4%).

בסוגים אחרים של בעיות בזמן ההיריון לא נמצאו הבדלים משמעותיים בין שתי הקבוצות. בקבוצת הנשים שעברו תהליך עם החזרת עוברים מוקפאים היו חמש מקרי מוות של תינוקות לאחר הלידה, בעוד שבקרב הנשים שעברו תהליך עם החזרת עוברים טריים לא היו מקרים מסוג זה.

מסקנות

בקרב נשים עם בעיות פוריות הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, שיעור הלידות המוצלחות לאחר החזרת עוברים מוקפאים הינו גבוהה יותר, בעוד שהסיכון לתסמונת גירוי יתר שלחתי הינו נמוך יותר, אך הסיכון לרעלת הריון לאחר החזרת עוברים מוקפאים בפעם הראשונה הינו גבוהה יותר מאשר לאחר החזרת עוברים טריים.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה