פונדקאות בחו"ל: פונדקאות בקזחסטן - כל המידע על פונדקאות בחו"ל - אמבריון אינטרנשיונל

פונדקאות בחו”ל

פונדקאות בחו"ל

מפגש ייעוץ עד הבית, ניהול מלא של תהליכים ביורוקרטיים במקומך, פונדקאית חלופית מידית, שיתוף פעולה בינלאומי בניהול ישראלי ויעוץ הניתן בידי רופאים ישראלים, ללא תקופת המתנה, שקיפות תשלומים בכל שלב, ניהול תהליך חוקי ועוד. הדרך שלך להפוך לאם פשוטה, מהירה ובטוחה יותר עם מרפאת Embryon.

 

בשנים האחרונות, מרפאת Embryon נחשבת כמרפאה המובילה באירופה ובמזרח התיכון בתחום הפריה החוץ גופית ותרומת ביצית לזוגות ונשים חד הוריות. משנת 2015, מרפאת Embryon החלה את דרכה המשותפת עם המרכז לרפואה ישראלית (Center of Israeli Medicine) CIM בעיר אלמטי שבקזחסטן, על מנת להציע ללקוחותיה טיפולים רפואיים מתקדמים והזדמנות להשתתף בתכנית פונדקאות אמינה, בטוחה ונטולת מתחים.
לחברת EMBRYON נסיון של למעלה מעשור בתחום הרפואי בכלל ובתחום הפריון בפרט. המרכז הרפואי CIM בקזחסטן מספק שירותים רפואיים בשיתוף רופאים ישראלים כבר 16 שנים! (משנת 1999). למרכז הרפואי CIM ניסיון רב בתחום טיפולי הפוריות, הפונדקאות ותרומת הביציות ועל כך יכולים להעיד עשרות הזוגות המרוצים שכבר חזרו ארצה עם ילדיהם. כעת חברת EMBRYON והמרכז הרפואי CIM חברו יחד בכדי לספק לכם את הטיפול והשרות הטובים ביותר.

מרפאת Embryon בשיתוף המרכז לרפואה ישראלית CIM: הדרך הבטוחה, המהירה והחוקית להפוך להורה

הנה רק חלק מהסיבות שיבהירו לכם מדוע כדאי לצאת למסע לעבר האימהות עם מרפאת Embryon והמרכז לרפואה ישראלית CIM

 

פונדקאות עם אמבריון: 26 יתרונות שאין למתחרים

 1. בחירת אם פונדקאית – אנו מספקים קטלוג עדכני של אימהות פונדקאיות צעירות, בריאות ומסורות לתהליך אשר יסייע לך להחליט מי היא הפונדקאית המתאימה לך ביותר. הקטלוג מלווה בגיליון נתונים מקיף אודות כל אם פונדקאית פוטנציאלית, לרבות מידע רפואי והיסטוריה משפחתית.
 2. ביקור במרפאת אלמטי, לשיקולך – אין כל חובה או דרישה משפטית לבקר במרפאה בקזחסטן לפני לידת הילד/ה שלך, אלא אם כן תרצי בכך.
 3. ייפוי כוח לביצוע הליכים ביורוקרטים – כל ההליכים המשפטיים והמסמכים הביורוקרטים נחתמים בישראל. לאחר שתחתמי על ייפוי כוח משפטי, עורך דין מטעמנו יבצע עבורך את כל השלבים הדרושים באלמטי.
 4. פשוט ומהיר יותר לביצוע – החקיקה והתקנות בקזחסטן הופכים את אלמטי לעיר האידיאלית עבור זוגות נשואים המעוניינים בתכנית פונדקאות. הליך חזרתכם יחד עם התינוק/ת שלכם לישראל לאחר הלידה, הינו מהיר, יעיל ובמינימום ביורוקרטיה.
 5. אין תקופת המתנה – ברגע שתחתמו על כל המסמכים הדרושים ותבחרו את האם הפונדקאית, התהליך יתחיל מיד.
 6. בחירת תורמת ביצית – המרפאה שלנו מספקת עבורך קטלוג עדכני של תורמות ביצית צעירות, נעימות ופוריות, לרבות מידע מקיף אודות התורמת הפוטנציאלית שתבחרי ותמונתה!.
 7. אנו מקפידים לא לערבב ביציות מתורמות שונות – כל הביציות שתקבלי מגיעות מאותה תורמת ביצית שבחרתם
 8. עוברים טריים בלבד – החזרה הראשונה מתבצעת עם עוברים טריים ולא מוקפאים!
 9. לבחירתכם, התורמת שלכם תעבור בדיקות סקר גנטי מקיפות בחברת GGA, החברה המובילה את מהפכה הבדיקות הגנטיות בישראל. הסל כולל את כל 444 הבדיקות הייחודיות ליהודים לאיתור הפרעות גנטיות ומחלת SMA. אם בן זוגך נשא של מוטציה גנטית, אנו נדאג לבצע בדיקת רצף גנטי במעבדות פרונטו ברמת החייל.
 10. העוברים המועברים לא נפגעים – מאחר והתהליך כולו מתבצע במרכז הרפואי שלנו באלמטי, אין צורך לנייד עוברים (טריים או מוקפאים) ממרפאה אחרת, פעולה שעלולה לפגוע באיכות העוברים ולהפחית את הסיכויים להיריון מוצלח.
 11. מידיות – החזרה ראשונה לאם הפונדקאית שתבחרי תתקיים תוך 30 ימים לכל היותר לאחר חתימת הסכם הפונדקאות מולה
 12. פיקוח וליווי של רופא ישראלי – כל שלבי תכנית הפונדקאות מתבצעים במרכז לרפואה ישראלית באלמטי, קזחסטן. יעוץ רפואי ניתן על ידי פרופ’ אדריאן שולמן. פרופ’ שולמן MD רופא מוביל בתחום הפריון בישראל, מנהל את יחידת ההפריה החוץ גופית של מחלקת מיילדות וגינקולוגיה במרכז הרפואי מאיר ורופא בכיר בבית החולים אסותא.
 13. עו”ד ישראלי – לרשות לקוחותינו עומד עו”ד מומחה בתחום הפונדקאות אשר יסביר לכם על ההליך המשפטי בישראל הקשור בתהליך הפונדקאות. כמו כן, לזוגות המעוניינים בשירותיו לכל אורך התהליך ניתן תעריף מיוחד בהתקשרות חוזית ישירה.
 14. עו”ד אלטלף הינו מומחה בחוק הפונדקאות, מוביל בתחום דיני ההורות וסייע כבר לזוגות רבים בהליך המשפטי בישראל ביעילות ולחזרת הזוגות עם הילוד מקזחסטן לישראל במהירות.
 15. שקיפות חוזית מלאה מול הלקוח – אין תשלומים נלווים, אגרות תשלום או עמלות נסתרות.
 16. התחייבות להחלפת פונדקאית ללא עלות – לאחר 3 ניסיונות העברה כושלים, נדאג להחליף את האם הפונדקאית ללא תשלום נוסף (אלא אם כן יהיה צורך להקדים את החלפת הפונדקאית מטעמים רפואיים). הסיבה לכך היא שלכל החזרת עוברים יש השפעה מצטברת על הגוף, אשר מעלה את הסיכויים להיריון בניסיון השני או השלישי. החלפת פונדקאית לאחר ניסיון בלתי מוצלח אחד, זו המלצה רפואית לא מקצועית!
 17. בלעדי למרפאת Embryon: פונדקאית שניה מידית – כדי לחסוך זמן, אנו מציעים תוכנית עם שתי פונדקאיות! אנו דואגים להכין פונדקאית נוספת הערוכה לקבלת עוברים חדשים באופן מידי במידה והתהליך עם הפונדקאית הראשונה נכשל, לסירוגין. לפרטים נוספים, צרו עמנו קשר כבר עכשיו.
 18. אין הגבלת פונדקאיות –במידה ונדרשת החלפת פונדקאית, אנו לא מגבילים את מספר הפונדקאיות הנוספות להחלפה עד לסיום התוכנית.
 19. ביקור הפונדקאית בישראל – במידת הצורך, התכנית שלנו מאפשרת לך להביא את האם הפונדקאית שתבחרי לישראל במטרה לבצע בדיקות נוספות.
 20. בלעדי למרפאת Embryon: שירות מפגש ייעוץ עד הבית – צוות המומחים הרפואי שלנו ישמח להיפגש עימך בביתך כדי לדון באפשרויות העומדות לרשותך. אצלך בסלון, בלי לצאת מהבית.
 21. ניסיון עבר חיובי עם כל הפונדקאיות – עוד סיבה בשביל השקט הנפשי שלך: כל האימהות הפונדקאיות שלנו מבינות את ההיבטים הרגשיים והרציניים של הצורך אותו הן מספקות. מעולם לא חווינו חוויה שלילית עם האימהות הפונדקאיות שלנו, אף פונדקאית לא פרשה או נעלמה במהלך התהליך או לפני השלמתו. כולן עמדו בהתחייבותן במסירות או קיבלו אישור לסיים את התהליך.
 22. פיקוח צמוד על בסיס שבועי – הפונדקאית שתבחרי מגיעה מדי שבוע למרכז לרפואה ישראלית באלמטי לבדיקות מעקב. הצוות הרפואי שלנו מבצע ביקורי פתע לכל הפונדקאיות שלנו כדי להבטיח ולוודא שהן מקפידות ליישם את הוראות הפרוטוקול שלהן.
 23. אירוח ברמת VIP – בית היולדות בו תשהי לפני לידת תינוקך ועד לאחר שחרורו מבית החולים ערוך ומוכן לקבל אותך ואת בן זוגך באירוח VIPP ברמה של מחלקה ראשונה, כולל כניסה פרטית, שלוש ארוחות ביום וכל הצרכים הלוגיסטיים הנדרשים עבורך ועבור הילוד שלך.
 24. צוות רפואי מהשורה הראשונה – המרכז לרפואה ישראלית CIM באלמטי תוכנן, פותח ומנוהל על ידי צוות של מומחים ישראליים מובילים בתחומם. המרכז מצויד במעבדת הפריה חוץ גופית משוכללת ובחדר ניתוח מאובזר עם מיטב הטכנולוגיה המתקדמת והעדכנית ביותר.
 25. לשלם בדיוק עבור מה שצריך – מרפאת Embryon והמרכז הרפואי ישראלי מציעים חבילת פונדקאות מקיפה כדי לעזור לך להשיג את המטרה שלך במחיר הוגן וסביר. אנו לא נציע לך יותר ממה שאת צריכה… כאנשי מקצוע, אנו מתחייבים להדריך אותך לכל אורך הדרך על מנת לוודא שהתהליך שלך, בכל תכנית שהיא, יהיה נטול לחצים ומתחים ויקדם אותך לקראת היריון מוצלח וילד/ה בריאים.
 26. החזר יתרת תשלום – במידה ולא התקבל הריון או התרחשה הפלה, ותרצי להפסיק את התכנית שלך, אנו מתחייבים לגבות תשלום עבור ההוצאות שלנו בלבד, ואת יתרת התשלום תקבלי במלואה.

חברת “Crosstone trading limited” בע”מ הינה חברה העוסקת במתן שירותי רפואה בחו”ל והממוקמת בקפריסין. לחברה יש מיופא כוח בארץ להסדרת התהליך. חברת “Crosstone trading limited” ” מתמחה באספקת שרותים רפואיים בתחום הגינקולוגיה ורפואת הפריון בקזחסטן.

החברה מציעה טיפולים רפואיים מתקדמים בהפריה חוץ גופית כולל תהליכי פונדקאות, תרומת ביציות ותרומת זרע. השירותים הרפואיים ניתנים במרכז הרפואי Center of Israeli Medicine (CIM) www.cim.kzהממוקם באלמטי שבקזחסטן והוא המוביל בתחום זה בקזחסטן.

טיפולי ההפריה החוץ גופית, כולל הליכי תרומת ביצית, פונדקאות ובחירת מין עובר מסיבות רפואיות מותרים ומעוגנים בחוק בקזחסטן. יתרה מזאת, חוק תרומת הביציות מאפשר בחירת תורמת מתמונה.

לחברה יש מיופה כוח בארץ להסדרת התהליך.

היתרונות של פונדקאות בקזחסטן על פני ביצוע הפונדקאות בישראל:

 • פשוט יותר ליישום: הביצוע בארץ מצריך אישור הועדה לנשיאת עוברים ואיתור פונדקאית. אלה עשויים להיות ארוכים ומייגעים מאד.
 • עלות נמוכה יותר.
 • אפשרות של שימוש בעוברים מוקפאים שיובלו מהארץ לקזחסטן.
 • דיסקרטיות.
 • מרכז לתרומת ביציות במקום.
 • הקשר בין ההורים המיועדים לפונדקאית הינו לשיקול ההורים ולא מחוייב כתוצאה מקרבה פיזית.
 • הפונדקאית אינה יכולה “להתחרט” והחוק הינו לטובת ההורים המיועדים ברגע שההסכם נחתם ואושר על ידי הנוטריון הציבורי של מדינת קזחסטן. אנו לא מתחילים כל הליך רפואי לפני קבלת אישור זה.
 • תמיד עומדות לרשות ההורים פונדקאיות בזמינות מיידית במידה ויש צורך להחליף פונדקאית מסיבות רפואיות.
 • נכון להיום, אין חובה של הגעת ההורים המיועדים לקזחסטן עד לשבוע 38 של ההריון של הפונדקאית.
 • צוות אדמיניסטרטיבי ורפואי דובר אנגלית יחד עם הצוות המשפטי שלCROSSTONE מלווה את ההורים המיועדים מרגע הגעתם לקזחסטן ועד עזיבתם חזרה ארצה עם הרך הנולד.
 • אין הגבלה במספר הילדים שכבר יש להורים המיועדים כתנאי קבלה לתוכנית.

 

כיצד מתבצע הליך הפונדקאות בקזחסטן:

הליך הבחירה והכנת הפונדקאית:

הליך הפונדקאות בקזחסטן ממוסד ומוסדר גם מהצד המשפטי וגם הרפואי. במסגרת הליך זה מאותרות על ידי הצוות הרפואי בבית החולים, פונדקאיות שגילן אינו עולה על 35 שנים ושילדו במועד לפחות ילד/ה בריא/ה במשקל תקין. המועמדות עוברות הליכי סינון קפדניים הכוללים בדיקות של רקען הסוציואקונומי והמיילדותי. הן עוברות בדיקות לקביעת מצבן הבריאותי הכללי ולשלילת מחלות רקע שונות העלולות לסבך את הריונן, כגון אי התאמה של סוגי דם, סכרת, מחלת כיליה, מחלות ריאה, אנמיה, מחלות כלי דם ויתר לחץ דם. בנוסף נעשות בדיקות לשלילת מגוון מחלות זיהומיות כולל צהבת נגיפית לסוגיה, סיפיליס ו HIV. משקל רב ניתן למרכיב האישיותי של הפונדקאיות על מנת להבטיח קשר בין אישי נעים בין הפונדקאית להורים הביולוגיים.

הכנת הפונדקאית מבוצעת על ידי מתן מתן שילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון. האסטרוגן ניתן באמצעות גלולות הניטלות דרך הפה ותפקידן לגרום לשגשוג של רירית הרחם עד לשלב האופטימלי הנדרש לקיום השרשה של העובר. לצורך יצירת אפשרות להשרשת העובר הפונדקאית נוטלת בנוסף לאסטרוגן גם פרוגסטרון דרך הנרתיק. התחלת הפרוגסטרון מתוזמנת לפי האם הביולוגית במידה שמבוצע הליך של הפריה חוץ גופית עם עוברים טריים או לפי גיל העוברים המוקפאים.

הליך ההפריה החוץ גופית:

הליך הפונדקאות יכול להתבצע בכמה מתכונות:

א. שימוש בעוברים טריים:

 1. ביצוע הליך ההפריה החוץ גופית להורים הביולוגים בקזחסטן והשתלת העוברים שנוצרו בתהליך ברחמה של הפונדקאית במרכז להפריה חוץ גופית CIM בקזחסטן.
 2. קבלת עוברים בהליך של תרומת ביצית לזוגות הנזקקים לה והשתלתם ברחמה של הפונדקאית .

ב. שימוש בעוברים מוקפאים:

 1. ביצוע הליך ההפריה החוץ גופית בישראל על ידי הרופא הישראלי של ההורים הביולוגים, הקפאת העוברים והעברתם במועד בלתי תלוי לקזחסטן לצורך הפשרתם והשתלתם ברחמה של הפונדקאית.
 2. מחזור הפשרה של עוברים אשר התקבלו בטיפול קודם בהליך של תרומת ביצית לזוגות הנזקקים לה , הפשרתם והשתלתם ברחמה של הפונדקאית .

התהליך המשפטי בפונדקאות

ההליך המשפטי בנוי משתי זרועות. הראשונה בקזחסטן, שם עומד לרשות ההורים הביולוגיים צוות משפטי מקומי , שלו ניסיון רב בניהול הסכמי פונדקאות. באמצעות צוות זה נחתמים הסכמי נשיאת העוברים בין הפונדקאיות וחברת “CROSSTONE”, בין הפונדקאית להורים המיועדים ובין ההורים המיועדים והצוות המשפטי לקבלת ליווי משפטי בקזחסטן. המשרד מסדיר את ההליך הפורמלי במשרד הפנים הקזחי בו נרשם הילוד כצאצאם של הוריו הביולוגיים.
הזרוע המשפטית השנייה הינה בארץ מוצאם של ההורים הביולוגיים, קרי ישראל, ותפקידה להסדיר מבחינה חוקית את רישום הילוד כצאצאם החוקי של הוריו הביולוגיים בה. הליך זה יבוצע ע”י עורכי דין מקומיים שתחום עיסוקם הוא דיני משפחה. ההתקשרות בין ההורים המיועדים ועורך הדין בארץ מוצאם הינה באופן עצמאי. הליך זה עשוי לקחת זמן מה (כחודש-חודשיים) לצורך אימות סיווג הרקמות והליכי הפניה לבית המשפט ולקבלת הצו ממנו. בתקופת המתנה זו עד לקבלת הצו של בית המשפט במדינת האם תקבל המשפחה סיוע במציאת דיור התואם את תקציבם, עד לעזיבתם את קזחסטן.
במהלך כל ההריון תהיה הפונדקאית בהשגחה רפואית צמודה על ידי הצוות הרפואי של המרכז הרפואי CIM.
חברת “crosstone” ממליצה למטופליה על משרד עורכי דין אלטלף, מרמת גן המתמחים בדיני משפחה, בעלי ניסיון רב בהליכי פונדקאות בקזחסטן ונחשבים למובילים בתחום הפונדקאות בישראל. עם זאת המטופלים חופשיים לבחור כל ייצוג משפטי שילווה את התהליך בארץ ומול חברת “CROSSTONE”.
משרד עורכי הדין שיבחר ע”י המטופלים ישמש נאמן לכספי מקדמת התשלום ויעבירם לזכות חברת “CROSSTONE” עם חתימת החוזים.

חוק הפונדקאות בישראל

על פי המצב החוקי בישראל, ובשל מגבלות הנובעות, גם מדרישות ההלכה היהודית, קיימים שני תנאים מקדמיים הכרחיים כדי שניתן יהיה לאשר הליך פונדקאות במדינת ישראל. החוק קובע כי הליך של פונדקאות יכול להתבצע רק ביחס לבני זוג נשואים ותוך שימוש בזרע של הבעל. לגבי הביציות קובע החוק כי המגבלה היחידה היא שהביציות לא יהיו של האם הפונדקאית – האם הנושאת את ההריון. כלומר ביחס לביציות ניתן לעשות שימוש בביציות של בת הזוג עצמה – האם המיועדת, או תוך שימוש בתרומת ביציות, אך כאמור לא ניתן לקבל תרומת ביציות מהאם הפונדקאית עצמה.
החוק הרלוונטי לעניננו הוא חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד הילוד) התשנ”ו-1996 והוא קובע כי כל הליך כזה של הריון, יעשה אך ורק על פי הוראות החוק הזה. החוק מסדיר הן את היחסים שבין ההורים המיועדים לאם הנושאת והן את מעמדו של הילד הנולד כתוצאה מהליך זה.
על פי החוק ההורים המיועדים, חייבים להיות כאמור, בני זוג נשואים, אשר הינם תושבי ישראל וניתנה חוו”ד רפואית הקובעת כי האם המיועדת, סובלת ממגבלות רפואיות, המונעות ממנה להרות באופן טבעי. ביחס לאם הנושאת קובע החוק כי פרט למקרים חריגים היא חייבת להיות פנויה (לא נשואה), שהיא איננה קרובת משפחה של אחד מההורים המיועדים והיא חייבת להיות בת אותה דת, של האם המיועדת. כמו כן יש לוודא כי עצם קיומו של ההסכם אינו אמור לסכן את בריאותם של הצדדים או לפגוע בזכויותיהם, כאשר יש להתחשב גם בזכויותיו של הילוד אשר עתיד להיוולד במסגרת הליך זה.
מכוחו של החוק הוקמה ועדה אשר תפקידה לאשר את ההסכם בין ההורים המיועדים לאם הנושאת, לאחר שנבחנו על ידיה כל התנאים הרלוונטיים, ולאשר להורים המיועדים ולאם הנושאת להתחיל בתהליך עצמו . הועדה מורכבת מ-7 חברים בהם שלושה רופאים מומחים שניים מתחום הגניקולוגיה והמיילדות, והשלישי מתחום הרפואה הפנימית, פסיכולוג, עובד סוציאלי, משפטן ואיש דת בהתאם לדתם של הצדדים להסכם.
בסמכותה של הועדה לאשר או לא לאשר הסכמים כאלה. במשך הזמן, ולאור הנסיון שנצבר, גובשו על ידי הועדה מספר כללים, נוספים על אלה שנקבעו בחוק. בין היתר נקבע כי כדי לקבוע את מידת ההתאמה של הצדדים להליך, ישנה חשיבות לגיל ההורים המיועדים ולגילה של האם הנושאת. כמו כן, אם נושאת תהיה אם שילדה כבר לפחות ילד אחד שגילו למעלה משנה ולא ילדה יותר מארבעה ילדים. בנוסף אם נושאת שכבר ילדה פעמיים במסגרת הליך כזה או שהגישה פעמים מועמדות לועדה ונדחתה, לא תאושר להליך נוסף.
קבלת אישור הועדה לפונדקאות בתוך מדינת ישראל כרוכה ב:

 1. הגשת בקשה לאישור ראשוני על ידי ההורים המיועדים. זאת כדי למנוע מצב בו הורים עוברים את כל השלבים ונפסלים מחמת תנאים בסיסיים שלא מצריכים לעבור את כל השלבים הבאים.
 2. איתור אם נושאת, ע”י ההורים המיועדים, או בכוחות עצמם או באמצעות גופים מתווכים המתמחים בכך.
 3. הגשת בקשה לועדה ע”י ההורים המיועדים והאם הנושאת. במסגרת זו יש להגיש מסמכים שונים לרבות ההסכם עליו מעונינים ההורים המיועדים והאם הנושאת, לחתום ביניהם.
 4. דיון בוועדה, כולל ראיונות אישיים של כל הצדדים, מתן הערות להסכם או בקשה להשלמת מסמכים שונים. אחת ממטרות הראיונות האישיים הינה הערכה של כוונות הצדדים והיכולת שלהם לעמוד בהתחייבויותיהם על פי ההסכם.
 5. חתימה הצדדים על ההסכם בפני הועדה עצמה וקבלת אישורה לתחילת התהליך עצמו.

משך הזמן לקבלת האישור הינו בין כמה חודשים לכחצי שנה, והוא נגזר בין היתר מהזמן שלוקח להורים המיועדים לאתר את האם הנושאת ואישור הועדה.
לפיכך, זוגות רבים פונים היום להליכי פונדקאות בחו”ל.

חוק הפונדקאות בקזחסטן

מספר חוקים שנחקקו ברפובליקת קזחסטאן בשנים האחרונות, מסדירים את הליכי הפונדקאות והחוזים אשר ניתן לחתום עליהם, בין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית.
על פי המצב החוקי בקזחסטאן הליכי פונדקאות הינם הליכים לגיטימיים, מוכרים ומוסדרים. החוק מאפשר לבצע הליכים אלה בין תמורת כסף ובין בהתנדבות מלאה מצידה של הפונדקאית.

אחד העקרונות הבסיסים על פי חוק בקזחסטאן, הוא שההסכם שנחתם בין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית מחייב את הצדדים ולמעשה, ככל שהוא עומד בדרישות החוק, מסדיר את היחסים ביניהם וקובע את מעמד הילדים הנולדים כתוצאה מהליכים אלה. להבדיל מהמצב בישראל, בה קיימים הליכים פורמליים לשם הסדרת הליכי הפונדקאות, כתנאי לתחילתם ואישור של בית המשפט לעניני משפחה בסיומם.

לפני החתימה על ההסכם המשפטי, על האם הפונדקאית לספק להורים המיועדים מידע מלא על מצבה הרפואי, פיזי ונפשי, ובמיוחד בתחום הפוריות והגנטיקה וכן להעמיד לרשותם את ממצאי הבדיקות הרפואיות שלה בתחומים אלה. עלות ביצוע הבדיקות הללו יחולו על ההורים המיועדים/ החברה המארגנת (זאת עפ”י תנאי החוזה שנקבעו ביניהם).

ההסכם שנערך בין הורים המיועדים חייב לכלול את הנושאים המפורטים להלן:

 1. פרטים אישיים מלאים של ההורים המיועדים והאם הפונדקאית.
 2. הסדר התשלום והחזר ההוצאות המגיעים לאם הפונדקאית (אם ישירות או באמצעות החברה המארגנת, עפ”י תנאי החוזה ביניהם).
 3. זכויות, התחייבויות ואחריות של הצדדים המעורבים בהסכם.
 4. הסדרים בין ההורים המיועדים במקרה שבו האם הפונדקאית מסרבת למסור את התינוק שיוולד בתום ההליך או במקרה שבו ההורים המיועדים יסרבו לקבל את התינוק.
 5. תנאים נוספים המוסכמים בין הצדדים.

ההסכם שבין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית חייב להעשות בכתב וחובה לאשר אותו באמצעות נוטריון ציבורי.
על האם הפונדקאית מוטלות החובות הבסיסיות המפורטות להלן:

 1. עליה להרשם למרפאת הריון )מעין “טיפת חלב”) מוקדם כלל האפשר בסמוך לאחר תחילת ההריון, ולא יאוחר מהשבוע ה-12. זאת בנוסף למעקב ההריון הנערך לפונדקאיות שלנו ב CIM.
 2. לבקר באופן קבוע ועקבי אצל רופא ולציית להוראות הרפואיות שלו.
 3. להקפיד על מצבה הרפואי במהלך ההריון.
 4. לדווח להורים המיועדים על ההריון ועל מצבה הרפואי במהלכו.

על האם הפונדקאית חל איסור חוקי לסרב למסור להורים המיועדים את הילד שיוולד כתוצאה מהליך הפונדקאות, ובאותה מידה חל עליה איסור למסור את הילד להורים אחרים, חוץ מההורים המיועדים.
על ההורים המיועדים מוטלת החובה החוקית לשלם (ישירות או באמצעות החברה המארגנת עפ”י החוזה ביניהם) לאם הפונדקאית את כל ההוצאות הנובעות מהתהליך וכן את כל ההוצאות הנובעות מהטיפול הרפואי שנדרש לאם הפונדקאית, במהלך ההריון, בלידה ובמשך 56 ימים לאחר הלידה (במקרה של לידה מורכבת או לידה של תאומים או יותר, התשלום יהיה עבור 70 ימים לאחר הלידה).

במקרה שבו ההורים המיועדים, מסרבים לקבל לידיהם את הילד, הם לא יוכלו לדרוש מהאם הפונדקאית להשיב להם את ההוצאות והתשלומים ששילמו לה על פי ההסכם.
במקרה שבו ההורים המיועדים מסרבים לקבל לידיהם את הילד והאם הפונדקאית מסכימה להשאיר אותו אצלה, על ההורים המיועדים לשלם לאם הפונדקאית פיצויים בסכום שיוסכם עליו במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים.
במקרה כזה שבו ההורים המיועדים מסרבים לקבל את הילד אליהם, האם הפונדקאית תחשב כאמו של הילד, מותנה בהסכמת ההורים המיועדים.

כאשר האם הפונדקאית מוסרת את הילד להורים המיועדים היא מוותרת על כל הזכויות שלה כלפי הילד.

מה כולל שירות הפונדקאות בקזחסטן?

 • הליכי איתור והכשרת שתי פונדקאיות לפחות לצורך בחירת ההורים כולל בדיקות הסינון המקיפות הנדרשות לתפקיד כמתואר למעלה.
 • ייעוץ משפטי לפונדקאית אשר נבחרה ע”י ההורים המיועדים ע”י משרד עו”ד בקזחסטן.
 • ייעוץ משפטי להורים הביולוגיים ע”י משרד עו”ד בקזחסטן הכולל חוזה משפטי מול הפונדקאית (במידה והינה נשואה גם עם בעלה) והנפקת כל האישורים הדרושים להגשת בקשה לדרכון ישראלי לילוד בשגרירות ישראל בקזחסטן .
 • טיפולי הפריה חוץ גופית, להחזרת עוברים לרחם הפונדקאית כנדרש כולל הקפאה ואחסון עוברים עודפים עד 12 חודשים ללא תשלום נוסף.
 • הנפקת פוליסת ביטוח חיים לפונדקאית למשך ההריון.
 • מבידה והפונדקאית אינה גרה באלמטי, מגורים לפונדקאית בקרבת המרכז הרפואי מתחילת ההריון ועד הלידה.
 • תשלום חודשי לפונדקאית הכולל שכר והוצאות מחיה רווחה ובריאות.
 • הוצאות משרד הכוללות אירגון וניהול התוכנית בארץ האם ובקזחסטן.
 • ניהול ומעקב ההריון הרפואי.
 • לידה בבית חולים כולל טיפול ובדיקות הילוד ככל הנדרש.
 • הנפקת תעודת לידה לתינוק.
 • ליווי ההורים המיועדים בארץ ובחו”ל ע”י נציג החברה במהלך הליך הפונדקאות עד השלמתו.
 • סיוע במציאת מגורים והסדרת חוזה השכירות, להורים הביולוגיים ולילוד מרגע הגעתם לקזחסטן ועד חזרתם ארצה.

מה אינו כלול בשירות הפונדקאות בקזחסטן?

 • ייעוץ משפטי להורים הביולוגיים בארץ ורישום התינוק במשרד הפנים בישראל ע”י עורך דין בישראל.
 • עלות טיסות והשהות בקזחסטן לצרכי חתימת החוזים וביצוע הטיפולים הרפואיים.

עלויות חריגות נוספות

עלויות מרכיבים אלה נדרשות לכיסוי עלויות של מצבים חריגים כמפורט להלן, והם יפורטו בחוזה ההתקשרות:

 • תוספת בגין הריון תאומים.
 • תוספת בגין ניתוח קיסרי.
 • תשלום עבור בדיקת מי שפיר (אם נדרש מסיבות רפואיות או לבקשת ההורים המיועדים).
 • תוספת עבור ניוד עוברים מוקפאים מארץ המוצא של ההורים המיועדים לקזחסטן.
 • עלות החזרת עוברים מעבר ל-2 נסיונות ראשונים.
 • פיצוי לפונדקאית בגין הפלה טבעית.
 • שרותים מיוחדים לבקשת ההורים המיועדים.
 • הכנת מסמכים בישראל הדרושים לחתימת החוזה מול הפונדקאית בקזחסטן.
 • ביצוע תרומת ביצית במסגרת הפונדקאות.
 • טיפולים רפואיים או משפטיים חריגים.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה