שאלות ותשובות על בלסטוציסטים - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
19.02.2017

שאלות ותשובות על בלסטוציסטים

שאלות ותשובות על בלסטוציסטים

 כמו כן, לא כל המרפאות נותנות טיפולים בשיטת הבלסטוציסטים ואלה שכן ככל הנראה יחייבו אתכם על כך. ישנן מרפאות שמיומנות יותר מהאחרות – בקרת איכות ושימוש בטכניקות הנכונות הם הכרחיים. מומלץ לבדוק היטב את הקליניקה ולבקש מידע על שיעורי ההצלחה בהעברת בלסטוציסטים.

האם מומלץ להעביר בלסטוציסט אחד או שניים?

נושא חם. המחקרים האחרונים בהם בדקו סלקטיבית בלסטוציסטים מוחזרים הראו כי הסבירות ללידה מוצלחת כתוצאה מחזרת בלסטוציסט אחד היא כמעט זהה לשיעורי ההצלחה בהחזרת שני בלסטוציסטים. מחקר אחר מראה שהנתונים האלה נכונים רק עבור נשים צעירות ורק כאשר במחזור הטיפולים הראשון משתמשים בעוברים טריים ובמחזור השני – בעוברים מוקפאים. למרות זאת, 34% מהנשים הצעירות, אשר עברו השתלה של שני בלסטוציסטים, ילדו תאומים. רק ל-7% מהמטופלות נולדו תאומים כתוצאה מהעברת בלסטוציסט אחד.

באם תבחרי לעבור את טיפולי ה-IVF בחול, במרפאת השותפים שלנו, ויש ברשותך מספר בלסטוציסטים, את תחליטי כמה מהם תרצי להעביר (למרות שבדרך כלל, שני בלסטוציסטים זה המקסימום).

תאומים לאחר החזרת בלסטוציסט אחד…

הבלסטוציסט יכול להתפצל וברוב המקרים זה קורה לאחר ההעברה. ישנם גם הרבה מקרים של תאומים זהים. הרבה מהזוגות “יכולים לחיות עם זה”. התסריט הדרמטי ביותר הוא כששני הבלסטוציסטים המוחזרים מתפלים לשניים. רביעייה, מישהו? (זה מאוד נדיר.)

אז מה אפשר להגיד – בלסטוציסטים זה טוב או לא?        

הנקודה העיקרית היא שהריון מרובה עוברים נדיר יותר במקרה של העברת בלסטוציסטים, בהשוואה להחזרת עוברים בשלב מוקדם יותר של התפתחותם. בדרך כלל מומלץ להעביר בלסטוציסט איכותי אחד. עם זאת, לאחרונה פסק בית המשפט בבריטניה שמעתה ניתן להעביר שני עוברים וזאת על מנת לתמוך במטופלות המבוגרות יותר.

בעבר, הקליניקות היו מעבירות עד ארבעה עוברים ביום השלישי ומקוות לטוב. השימוש בבלסטוציסטים מאפשר לקבל החלטות מושכלות יותר ולשלוט בצורה טובה יותר על התוצאות.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה