תרומת ביצית והשלכותיה על סוגיית גילוי המידע לילד - אמבריון אינטרנשיונל
הבלוג
14.01.2017

תרומת ביצית והשלכותיה על סוגיית גילוי המידע לילד

אחת השאלות השכיחות, הנשאלות ע”י ההורים “המקבלים” תרומת ביצית, מתייחסת לסוגיית חשיפת התהליך. עניין זה כולל את השאלות “מה” ו”מתי” יש לספר לצאצא הנולד.

בעוד שזה נכון כי החלטה זו שעל המשפחה לקבל, הינה פרטית, הדעה הרווחת בקרב היועצים היא שעל ההורים ליידע את הילד/ים כי הם תוצר של תרומת ביצית.

איך נכון לגשת לסוגית הגילוי לילד

הסיפור צריך להיות עקבי לאורך חייו של הילד, וכמו כן, עליו להיות מסופר לצאצא במרווחי הזמן ובהתאם לגיל. למשל, לא מומלץ לערוך שיחה ארוכה עם ילד בן שנתיים בנוגע לתרומת ביצית, אך, כשמדברים עם ילד בן 3 על ‘עובדות החיים’ וכיצד הציפורים והדבורים עושים זאת, חשוב להוסיף משפט, כמו: הציפורים והדבורים עושים את זאת בצורה כזאת, ולעיתים, לא עולה בידי אנשים לייצר ביצים טובות והם נפגשים עם רופא שעוזר להם לקבל ביצים מאנשים אחרים. זה נקרא ‘תרומת ביצית’.

ככל שהילד גדל, הסיפור יהפוך ליותר מפורט, אך חובה שיישאר עקבי לכל אורך חייו של הילד עד אשר יגיע הזמן שידע את כל העובדות. ישנן מספר סיבות חשובות לחשיפה מלאה. מחקרים מראים כי צאצאים שנולדים בדרך של תרומת ביצית, אינם מתמודדים עם ‘בעיות נטישה’ שחווים ילדים אשר נמסרים לאימוץ. יותר מכך, ילדים אלו חשים שהוריהם רצו אותם עד כדי כך שהיו מוכנים לעבור כברת דרך כדי שיוכלו להיוולד.

בסופו של דבר, לילדים שנולדו בדרך של תרומת ביצית ישנה זכות לדעת את האמת על מנת שתהיה להם הבנה מקיפה של ההיסטוריה הרפואית בזמן שהם גדלים. למרבה הצער, במדינה זו אין תיעוד רשמי של לידות אלו. לזוגות מומלץ לשמור מסמכים חשובים ותמונות בתיקייה מסודרת. אין זה הכרחי לספק לתורמים מידע ליצירת קשר, ולמעשה, רוב התורמים אף מבקשים שלא יצרו עמם קשר בעתיד, מפאת סיבות ברורות.

*כל המאמרים באתר נכתבו באנגלית על ידי מומחי פריון ממוסדות מוכרים בארה"ב ואנגליה. המאמרים תורגמו בשפה פשוטה להבנה. משפחת אמבריון שואפת לספק לכל מטופלת מידע עדכני וחינוכי לגבי כל הנושאים הקשורים לפריון ותהליך תרומת ביציות.

קידום אתרים אורגני | פרסום בפייסבוק | Powered & Designed by EVEREST

לכל שאלה בכל שעה