כנראה שתקופת ההיריון היא אחת מהתקופות הכי קסומות שתחווי בחייך. בתקופה זו את חווה את כל קשת התחושות והרגשות.

ובין שמחה אדירה לרגעים קצת פחות מאושרים, את גם תמיד עם היד על הדופק לגבי התזונה שלך. כחלק מהתזונה והתפריט היומי שלך, כדאי גם לצרוך עשבים וצמחים מסוימים. נסביר. 

קודם כל חשוב להדגיש, לא את כל הצמחים צורכים. בעוד שאת חלק מהצורכים צורכים ומשלבים בתפריטי תזונה, חלק מהצמחים מיועדים לשימוש חיצוני לגוף.

לאחר שהבהרנו את זה, כדאי להדגיש כבר עכשיו את סגולות המרפא המוכחות של צמח תרזה. צמח תרזה נקרא גם צמח טיליה. הוא מסייע רבות בהורדת לחץ הדם. יחד עם זאת, צמח התרזה גם עשוי לטפל בסטרס, חרדות ותחושות לא רגועות. הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

 

צמחים ושורשים שמותר ואסור להשתמש בהם בזמן ההיריון

אם את בתקופת הריונך, בין אם הראשון או השני והשלישי, את כנראה מעוניינת לשמור על תפריט מסודר ולאזן אותו עד כמה שניתן. כחלק מהתזונה היומית שלך, הרפואה הקונבנציונאלית והרפואה האלטרנטיבית ממליצות על צריכה של צמחים, שורשים ועשבים מסוימים. 

מנגד, ישנם גם צמחים שאת לא אמורה לאכול ולצרוך בזמן תקופת ההיריון. אחד הצמחים המומלצים לשימוש, הוא יותר שורש מאשר צמח. מדובר בשורש הכורכום. כורכום טומן בתוכו סגולות מרפא המסייעות להילחם בדלקות ובזיהומים. מומלץ מאוד בכל שלב בחיים.

לגבי צמחיה מלאכותית אין שום הגבלות לאישה בהריון. למידע נוסף על צמחיה מלאכותית לחץ כאן.

 

צמחים שמותר לצרוך בזמן ההיריון

צמחים שמותר לצרוך בזמן ההיריון יכולים להשרות עלייך תחושות של רוגע ושלווה, שזה משהו שעשוי להיות חסר ברגעים מסוימים בזמן היריון ולחץ בהריון.

אם ניקח את הדוגמה של צמח ולריאן, הרי שזהו צמח שמומלץ ורצוי להשתמש בו. צמח ולריאן מסייע רבות בכל מה שקשור להירגעות. ניתן להשתמש בצמח זה בכדי להסיר לחצים מעל כתפייך, מומלץ לשימוש בכל שעות היממה. 

מכירה את פרי הפסיפלורה? צמח הפסיפלורה עשוי לסייע רבות בכל מה שקשור לטחורים. טחורים היא בעיה חוזרת ונשנית אצל נשים בהיריון, כך שכדאי לדעת שיש לכך טיפול טבעי. בנוסף, צמח הפסיפלורה גם עשוי לסייע בהורדת לחץ וסטרס, מתחים וחששות.

 

צמחים שאסור להשתמש בהם בזמן ההיריון

ישנה רשימה ארוכה בהחלט של צמחים שאסור להשתמש בהם בהיריון. אם את לא בטוחה בצמח כזה או אחר, פשוט אל תיגעי בו.

ולא פחות חשוב, אל תסתמכי על מידע מהאינטרנט בלבד.

תסתייעי בתזונאית, דיאטנית או ברופא המשפחה בכדי לבנות תפריט מאוזן לנשים בהיריון. אבל יחד עם זאת, כדאי גם להכיר מספר צמחים אסורים לשימוש בהיריון. 

לבנדר נמנה בין הצמחים שאסורים לשימוש בזמן ההיריון, כמו כן ורבנה ומנטה, לבונה וגם מרווה.

בנוסף לאלו, לואיזה גם אסורה לשימוש בזמן ההיריון, זאת בנוסף לפיגם, פרופוליס, רוזמרין, תימין, פטרוזיליה, סטיביה ועוד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *